Ons Dorpshuis opent ontmoetingsruimte

0
5

WILHELMINAOORD – 17 OKTOBER 2017 Op donderdag 2 november om 20.00 uur is de feestelijke opening van de prachtig vernieuwde ontmoetingsruimte in Ons Dorpshuis in Wilhelminaoord. Onder het genot van een hapje en drankje zijn belangstellenden van harte welkom. Sinds het dorpshuis in 2014 weer in eigen beheer kwam, is er enorm hard gewerkt door bestuur, vrijwilligers en andere betrokkenen. Al dit werk was mede mogelijk dankzij bijdragen van de gemeente Westerveld en verschillende fondsen en donoren als Oranje Fonds, Stichting Bercoop Fonds, VSBfonds, Vermilion Energy en de Maatschappij van Weldadigheid.

Om het oudste dorpshuis van Drenthe bruikbaar te houden was veel onderhoudswerk nodig. Een opgebrande ketel, achterstallig schilderwerk, lekkages en verstoppingen, verouderd sanitair, versleten stoelen, foute lampen noopten tot restauratie. Ook de verschillende zaalruimten bleke minder geschikt, omdat ze te groot, te koud en te rommelig waren. Het bestuur ging aan de slag en stelde een uitgebreid onderhouds- en restauratieplan op.

et een schitterend eindresultaat, aldus het bestuur. ‘Het gebouw zit weer strak in de verf. We zitten op vernieuwde stoelen. De noodverlichting doet het weer. Dankzij de nieuwe verwarmingsketel in combinatie met de nieuwe thermostaten is de verwarming voor alle zalen goed te regelen, terwijl we minder gas verbruiken. De toiletten van de peuterspeelzaal zijn vernieuwd. We zijn een paar mooie kleinere zaalruimten rijker, zoals de zolderkamer en de kantoorruimte achterin en ook de laatste gloeilampen zijn verdwenen,’ somt bestuurslid Karel Wolters trots op. ‘Tot slot hebben we een compleet vernieuwde middenhal: wat we vroeger de ‘oude bar’ noemden, is nu een prachtige caféruimte bij de toneelzaal. Met een nieuwe verplaatsbare wand, zodat die ruimte net als voorheen weer helemaal opengezet kan worden. Al dit werk was mede mogelijk dankzij bijdragen van de gemeente en verschillende fondsen en donoren. Maar natuurlijk ook dankzij de inzet van een groep vrijwilligers op diverse momenten tijdens het werk!’

De opening van de vernieuwde ontvangstruimte vindt plaats op donderdag 2 november om 20.00 uur (vanaf 19.30 uur inloop met koffie). Meer informatie op www.onsdorpshuis.nl

Ons Dorpshuis
AdresLinthorst Homanstraat 14
PlaatsWilhelminaoord
Tijd20.00 uur (inloop 19.30 uur)

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Please enter your comment!
Please enter your name here