‘Van een bijzondere ontmoeting naar talentontwikkeling’

0
88

VLEDDER – 16 FEBRUARI 2018 Op woensdag 7 maart organiseert ‘Stichting Vledder helpt’ een bijeenkomst waarin het thema ‘bijzondere ontmoetingen’ centraal staat. In ons leven ontmoeten we veel mensen. Sommige ontmoetingen blijven een warme herinnering, maar soms maakt een ontmoeting zoveel indruk dat je er wat mee wilt doen. Je besluit een andere weg in te gaan: je dromen na te jagen. Voor het bestuur van Vledder helpt waren bijzondere ontmoetingen in Oeganda de drijfveer om jonge lokale ondernemers te begeleiden. De bijeenkomst is in Ons Dorpshuis te Wilhelminaoord en begint om 20.00 uur (inloop vanaf 19.30 uur). De kosten zijn 10 euro inclusief een consumptie. Ben je jonger dan 21 jaar dan betaal je 2,50 euro. De opbrengst gaat volledig naar Vledder helpt.

Het bestuur bestaat momenteel uit Marije Boot, Doede Simonides, Arjen Mol en Frans de Vries. Marije groeide haar eerste vier jaar op in Oeganda en heeft een sterke band met dit Afrikaanse land. Ze keerde regelmatig terug en op één van haar reizen ontmoette ze de jonge student Bruno. ‘Bruno vertelde vastberaden over zijn doel om later – in een land waar weinig werk is – een eigen inkomen te hebben en hoe hij zijn talenten hiervoor wilde inzetten. Het dilemma van zijn eigen dromen najagen in plaats van de dromen van zijn ouders,’ vertelt Marije. ‘Dit verhaal maakte veel indruk en inspireerde mij om in Oeganda jonge ondernemers te trainen en te begeleiden in hun weg naar eigen ondernemerschap en te voorzien in hun levensonderhoud.’

De wereld ondernemender maken Vijf jaar geleden sprak Marije jeugdvriend Arjen Mol, die vanuit zijn eigen bedrijf de wereld ondernemender wil maken. ‘Ik vroeg Arjen of hij niet een keer naar Oeganda wilde om daar een training business development te geven. Arjen was gelijk enthousiast. In deze training leren ze hun eigen talenten ontdekken en hoe ze deze kunnen inzetten om hun bedrijf verder te ontwikkelen. Zo willen we jonge mensen in Uganda sterker maken om hun eigen toekomst vorm te geven. Dus meester te worden van hun toekomst. Vandaar ook de naam van de training: MastersMaking2Moro. Deze droom willen wij waarmaken, liefst in korte tijd en op praktische wijze.’

Via Arjen raakte ook Doede betrokken. Vanuit zijn expertise als ondernemer reisde hij afgelopen november samen met Marije af naar Oeganda om een training te geven. Ook Doede was geraakt door de ontmoetingen en de verhalen van deze jonge mensen. Alle bestuursleden onderschrijven het belang om jonge, ambitieuze mensen op te leiden, bewust te maken van hun talenten en hun een kans te geven zelfvoorzienend te worden.

Inspirerende verhalen Iemand die ook veel mensen ontmoet, is wereldfietser Frank van Rijn uit Doldersum. Hij vertelt deze avond over zijn fietsreizen en welke ontmoetingen de meeste indruk op hem maakte. ‘Maar we zijn ook benieuwd naar bijzondere ontmoetingen van mensen uit de zaal. Mensen die het leuk vinden nodigen we dus van harte uit om hun mooie, grappige of intense verhalen met anderen te delen, niet zozeer op het podium maar in kleine setting. Verhalen die wellicht inspirerend zijn voor anderen. Want van sommige ontmoetingen ben je pas achteraf bewust hoe bepalend die zijn geweest voor de (nieuwe) weg die je bent ingeslagen.’

De Stichting heeft tevens de ambitie om in de toekomst jongeren binnen de gemeente Westerveld te laten profiteren van deze trainingen. Jongeren nodigen we dus ook van harte uit om op om woensdag 7 maart aanwezig te zijn. Meer info op www.vledderhelpt.nl.

Deelnemers Stg Activiteiten Vledder
AdresLinthorst Homanstraat 14
PlaatsWilhelminaoord
Tijd20.00 uur (inloop vanaf 19.30 uur)

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Please enter your comment!
Please enter your name here