Twee jubilarissen voor Plattelandsvrouwen Nijensleek

NIJENSLEEK – 21 FEBRUARI 2020 Twee jubilarissen ontvingen een prachtige bos bloemen uit handen van voorzitter Wobbien Elshof. Aanleiding was hun lidmaatschap van de Plattelandsvrouwen Nijensleek: maar liefst 60 jaar voor Roelie Oosterveld die naast de mooie bloemen ook een lepeltje met inscriptie ontving en 50 jaar lidmaatschap voor Hennie Benen die naast de bloemen een cadeaubon ontving.

Wobbien zocht de dames thuis bij mevrouw Oosterveld op. ‘Ik ben slecht ter been en ga liever ’s avonds niet meer de deur uit,’ aldus mevrouw Oosterveld. ‘Maar ik blijf gewoon lid hoor. Ik wil graag op de hoogte blijven en als er iets georganiseerd wordt dan bel ik Wobbien altijd even op om alle dames een gezellige avond te wensen.’

De vereniging Plattelandsvrouwen Nijensleek telt ruim 40 leden. ‘We hebben weer een aantal nieuwe leden mogen verwelkomen,’ vertelt Wobbien. ‘We zijn een heel gezellige en hechte vereniging en we doen veel leuke dingen samen. Na de pauze tijdens onze jaarvergadering vertelde een mevrouw uit Meppel boeiende verhalen over haar werk bij het Rode Kruis.’ Naast de jaarvergadering organiseert de vereniging ook andere bijeenkomsten op hun plek in ’t Werkt in Nijensleek. ‘Meestal nodigen we een spreker uit, een zeer interessante avond was de komst van een Iraanse mevrouw. Zij vertelde over haar leven in Iran en hoe zij haar land ontvluchtte naar Nederland. Maar we hebben bijvoorbeeld ook een workshop salades maken gevolgd.’

De activiteitencommissie houdt zich bezig met het regelen van leuke uitjes. ‘Op 25 maart staat een bezoek aan kunstenares mevrouw Benedictus uit Appelscha op het programma. Zij zal ons een rondleiding geven in haar glasatelier en werkplaats. En heel bijzonder: zij maakt ook kunstwerken voor het koninklijk huis!’

Nieuwe leden zijn van harte welkom. Een keertje langskomen mag gerust. Voor meer informatie kunnen belangstellenden contact opnemen met Wobbien Elshof, 0521 382855.

Hennie Beenen (l) en Roelie Oosterveld (foto: Marieke van Raalte)