Zelf ontworpen en geprogrammeerde Lego-robots bouwen

NIJENSLEEK – 26 SEPTEMBER 2020  Voor het derde jaar op rij doet Kindcentrum De Bron uit Nijensleek mee aan de First LEGO League, een internationale wedstrijd gebaseerd op lego voor leerlingen van 9 tot 15 jaar. Afgelopen vrijdag was de aftrap. Ook CBS De Fontein in Dwingeloo doet mee. Het thema dit seizoen is RePLAY; aan de leerlingen van groep 7/8 de grote uitdaging om uitvindingen en innovaties te bedenken rondom sport en technologie.

De kinderen gaan onderling de strijd aan met hun zelf ontworpen en geprogrammeerde robot: welke robot kan het beste de missies uitvoeren. Daarnaast denken ze rond het thema bewegen een slimme innovatie uit die ze zelf moeten presenteren aan een vakkundige jury. Door deelname aan dit project leren de kinderen naast programmeren ook samen te werken, door te zetten, elkaar dingen uit te leggen, problemen/uitdagingen op te lossen, hun rekenvaardigheden toe te passen in een andere context, te presenteren en goed te communiceren met elkaar.

Programmeren, samenwerken, oplossen
Vrijdagmiddag ging groep 7 en 8 van start. De kinderen kregen een masterclass ‘programmeertaal’ van Johan van Gerven die vanuit de gemeente de kinderen zal coachen. Uiteraard kwam er niet alleen theorie voorbij, aan de hand van opdrachten konden de kinderen zelf volop oefenen met de iPads en robots. ‘En dat was soms best lastig. Want hoe laat je nou die robot rijden, stoppen, omdraaien, heffen of een vierkantje rijden?’ vertelt directrice Irna Oosterhuis. ‘En wat waren ze fanatiek en het is dan zo mooi om de samenwerking tussen onze kinderen te zien. Maar ook teleurstellingen en frustraties… die ze gelukkig ook samen konden overwinnen.’

Regiofinales in februari
De gemeente Westerveld vindt onderwijs in ICT en techniek belangrijk voor de toekomst van de kinderen en ondersteunt waar mogelijk. De gemeente heeft een van de drie robots gesubsidieerd. Vrouwk Weemstra vertegenwoordigt gemeente Westerveld en is nauw betrokken bij het project. ‘In februari 2021 zijn de regiofinales. De winnaars gaan door naar de Beneluxfinale…wie weet schoppen we het zover dat we naar de Benelux finales kunnen. Dat zou toch vet gaaf en top zijn!’