Walvisroute bij Miramar Zeemuseum

VLEDDER – 29 APRIL 2021 Vanaf 1 mei kun je in de tuin van Miramar Zeemuseum in Vledder een mooie en informatieve Walvisroute volgen. Via een schelpenpaadje loop je langs een twaalftal borden met vragen en leuke weetjes over de walvis. De borden zijn ontworpen door Aline Joustra die ook de huidige expositie ‘Plasticsoep’ heeft opgezet. De route is vrij toegankelijk en vooral gericht op kinderen in het basisonderwijs, maar de informatie is boeiend voor jong en oud. www.miramar-zeemuseum.nl

Miramar Zeemuseum is voorlopig nog gesloten tot 1 juni. Maar de Walvisroute is ook buiten de openingstijden vrij toegankelijk voor iedereen. Het nieuw aangelegde schelpenpad is ook geschikt voor rolstoelen. Aline ontwierp de borden en maakte de prachtige tekeningen. De eerste reacties van kinderen zijn al veelbelovend. ‘Ik vind het een heel leuke route en de borden supermooi getekend. Ook vind ik het leuk dat er moeilijke en makkelijke vragen zijn en dat er soms alleen uitleg over de walvis op staat. Misschien dat ik mijn spreekbeurt over de walvis doe, want ik weet nu al best wel veel!’ De route is mede mogelijk dankzij een bijdrage van Ondernemersfonds Westerveld en Oudejaarsvereniging De Oliebol uit Vledder.

Tuinonderhoud
De afgelopen weken hebben de vrijwilligers van Miramar Zeemuseum flink wat werk verricht om de tuin geschikt te maken voor de aanleg van de Walvisroute. Ook de rest van de tuin wordt aangepakt. Zo wordt de vijver, met hulp van de mensen van het Kiemhuis, opnieuw uitgegraven en weer gevuld. 

Expositie ‘Plasticsoep’
Miramar hoopt vanaf 1 juni weer de deuren te openen voor publiek. De expositie ‘Plasticsoep’ over de wereldwijde vervuiling van zeeën en oceanen is een bezoek meer dan waard. De expositie is kindvriendelijk ingericht met een aantal educatieve activiteiten waar kinderen zelf de gevolgen van afval voor zeedieren kunnen ervaren. De expositie is mede mogelijk dankzij Naturalis en de Plastic Soup Foundation. Naast deze expositie is er ook een expositie van mejuffrouw Warners, de oprichtster van het museum die tijdens haar reizen in meer dan 80 landen zeebiologische en cultuurhistorische objecten verzamelde. Meer informatie op www.miramar-zeemuseum.nl

 Foto: Marieke van Raalte